Списание за дизајн
Списание за дизајн
Трпеза И Трпезариска Маса

Air table

Трпеза И Трпезариска Маса Начинот на кој лесно може да се оди од ниска масичка за кафе во целосна трпезарија или дури и биро е доста интересен. Металните цевки можат да бидат поставени на две различни позиции со ротација. Дрвените плочки се свртени со шарки што ви овозможуваат да ја зголемите површината на масата. Името на ова парче мебел инспирира во MacBook Air, поради чувството на телесна тежина, како физички така и визуелно.

Име на проектот : Air table, Име на дизајнерите : Claudio Sibille, Име на клиентот : M3 Claudio Sibille.

Air table Трпеза И Трпезариска Маса

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.