Списание за дизајн
Списание за дизајн
Мало

Sport In Street

Мало Дизајнот го започнавме со разни табли со расположение кои одредуваат различни полиња на интерес на младите. Темите за технологија, социјално вмрежување, улични улици и природа беа донесени за создавање продавница за улична култура. Индустриски материјали се користеа во сите мебел низ продавницата за да се создаде кул изгледи заедно со природни материјали што ја загреваат атмосферата и се стремат кон чувствителна рамнотежа. Сложениот дизајн предизвикува голема возбуда во скриените агли на продавницата. Високите штандови на дисплејот ставени во средина ги прават клиентите curубопитни со донесување тајност.

Име на проектот : Sport In Street , Име на дизајнерите : Ayhan Güneri, Име на клиентот : SPORT IN STREET.

Sport In Street  Мало

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.