Списание за дизајн
Списание за дизајн
Предводена Чадор

NI

Предводена Чадор НИ ги реализира очекувањата за мебел на начин што ќе служи не само за единствена функција. Иновативно комбинирајќи чадор и градинарски факел прилагодени за луксузниот пазар, ги задоволува луѓето од ден на ноќ, покрај шезлонги или покрај реката. Со комерцијалниот OTC-осетлив на прсти (придушувач со еден допир), корисниците можат лесно да ја контролираат осветленоста на 3-каналниот систем на осветлување. Усвојувајќи низок напон 12V LED возач што создава малку топлина, NI обезбедува енергетско ефикасно напојување за систем со над 2000 парчиња на 0,1 W LED диоди.

Име на проектот : NI , Име на дизајнерите : Terry Chow, Име на клиентот : FOXCAT.

NI  Предводена Чадор

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.