Списание за дизајн
Списание за дизајн
Предводена Ламба За Приврзок

Stratas.07

Предводена Ламба За Приврзок Со високо-стандардна обработка и извонредност во секој детал, ние се стремиме да создадеме едноставен, чист и безвременски дизајн. Особено Stratas.07, со својата совршено симетрична форма апсолутно ги следи правилата на оваа спецификација. Вградениот LED модул Xicato XSM Artist Series, има Индекс на боја-рендерирање> / = 95, сјајност од 880lm, моќност од 17W, температура на боја од 3000 K - топла бела боја (2700 K / 4000 K достапна на барање) . Lifeивотот на LED модулите го наведува производителот со 50,000 часа - L70 / B50 и бојата е конзистентна во текот на животот (1х2 чекор MacAdams во текот на животот).

Име на проектот : Stratas.07, Име на дизајнерите : Christian Schneider-Moll, Име на клиентот : STRATAS-leuchtenmanufaktur-berlin.de e.K..

Stratas.07 Предводена Ламба За Приврзок

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.