Списание за дизајн
Списание за дизајн
Очила За Вода И Дух

Primeval Expressions

Очила За Вода И Дух Кристални чаши во облик на јајца со наведнат рез. Едноставна капка стаклена течност, природен леќа, заробена во бујни кристални очила кои радосно виткаат на нивната заобленост, додека ја одржуваат својата стабилност преку внимателно уредување на материјали. Нивното лулка создава опуштена и забавна атмосфера. Очилата одговараат дискретно на дланката кога се држат. Во симбиоза со меко дизајнирани, рачно изработени крајбрежни работи од орев или ксилит - античка граѓа. Дополнети со фиоки во форма на елипса за три или десет чаши и послужавник за храна за прсти. Пепелниците се ротираат поради нивната мазна елипсовидна форма.

Име на проектот : Primeval Expressions, Име на дизајнерите : Mateja Krasovec Pogorelcnik, Име на клиентот : Stories Design.

Primeval Expressions Очила За Вода И Дух

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.