Списание за дизајн
Списание за дизајн
Апликациите За Часовници

TTMM

Апликациите За Часовници TTMM е колекција на часовници за часовници за Pebble Time и Pebble Time Round. Hereе најдете тука две апликации (и за Android и iOS платформа) со 50 и 18 модели во над 600 варијации на бои. TTMM е едноставна, минимална и естетска комбинација на цифри и апстрактна инфографика. Сега можете да го изберете вашиот стил на време кога сакате.

Име на проектот : TTMM, Име на дизајнерите : Albert Salamon, Име на клиентот : TTMM.

TTMM Апликациите За Часовници

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.