Списание за дизајн
Списание за дизајн
Стол

Three Legged

Стол Столот со три нозе е рачно изработен инструмент, дизајниран да се одмори и да украсува. Во рамките на неговите гени е суштината на обработката на дрво. Обликот на потпирачот за грб на столчињата се создава со природно јаже кое се протега на местото со помош на стапче за извртување што се наоѓа под седиштето. Ова е многу ефикасен метод на затегнување, кој може да се најде на традиционалните лакови за лаци, алат за обработка на дрво, користена од досегашниот занаетчија до денес. Трите нозе се практично решение да се задржи дизајнот едноставен, но стабилен на секоја површина.

Име на проектот : Three Legged, Име на дизајнерите : Ricardo Graham Ferreira, Име на клиентот : oEbanista.

Three Legged Стол

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.