Списание за дизајн
Списание за дизајн
Осветлување На Велосипед

Safira Griplight

Осветлување На Велосипед SAFIRA е инспирирана од намерата да реши неуредна галантерија на лентата за современи велосипедисти. Интегрирајќи ја предната ламба и индикаторот за насока во дизајнот на зафатот, брилијантно, ја постигнуваат целта. Исто така, користењето на просторот на шуплива рачка како батерија кабината го максимизира капацитетот на електрична енергија. Поради комбинацијата на зафат, светло за велосипед, индикатор за насока и кабина за батерии на рачката, SAFIRA станува најкомпактниот и релевантен моќен систем за осветлување на велосипед.

Име на проектот : Safira Griplight, Име на дизајнерите : Chou-Hang, Yang, Име на клиентот : LEXDESIGN.

Safira Griplight Осветлување На Велосипед

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.