Списание за дизајн
Списание за дизајн
Табла За Пеглање

DAZZL360

Табла За Пеглање Одборот за пеглање не е сменет уште од моментот кога се смета за тешка должност за многу луѓе. Пеглата за пеглање Dazzl360 е иновативен нов производ кој засекогаш ќе го промени начинот на пеглање. Карактеристиките на ротирање на табли со 360 степени го олеснуваат и побрзото пеглање. Овој иновативен систем за пеглање опфаќа дополнително специјален клип за панталони, детална табла за вратот и ракавот, 360 пиво-вртливи железо, закачалка за крпа по железо, осум нивоа на прилагодување и EZ механизам за заклучување за практично склопување и складирање.

Име на проектот : DAZZL360, Име на дизајнерите : Lee Kibeom, Име на клиентот : DAZZL360.

DAZZL360 Табла За Пеглање

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.