Списание за дизајн
Списание за дизајн
Автомобилска Табла

BlackVue DR650GW-2CH

Автомобилска Табла BLackVue DR650GW-2CH е камера за надзор на автомобил со едноставна, но софистицирана цилиндрична форма. Монтажата на единицата е лесна, и благодарение на ротацијата од 360 степени е многу прилагодлива. Близината на Dashcam со шофершајбната ги минимизира вибрациите и сјајот и овозможува рамномерно и постабилно снимање. По темелно истражување за да се најде идеална геометриска форма што може да оди хармонично со карактеристиките, цилиндричниот облик што ги обезбедува елементите на стабилност и прилагодливост беше избран за овој проект.

Име на проектот : BlackVue DR650GW-2CH, Име на дизајнерите : Pittasoft Co., Ltd., Име на клиентот : BlackVue.

BlackVue DR650GW-2CH Автомобилска Табла

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.