Списание за дизајн
Списание за дизајн
Станбена Куќа

DA AN H HOUSE

Станбена Куќа Тоа е прилагодено живеалиште врз основа на корисници. Отворениот простор на затворен простор го поврзува дневната соба, трпезаријата и студискиот простор преку проток на слобода на сообраќајот, а исто така ги носи зелените и светлите од балконот. Ексклузивната порта за миленичиња може да се најде во просторијата на секој член на семејството. Рамен и непречен проток на сообраќај се должи на дизајнот кој е намален на влезот. Горенаведените дизајни нагласуваат да бидат дизајнирани да ги задоволат навиките на корисниците, ергономската и креативната комбинација на идеи.

Име на проектот : DA AN H HOUSE, Име на дизајнерите : Shu-Ching Tan, Име на клиентот : HerZu Interior Design Ltd..

DA AN H HOUSE Станбена Куќа

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.