Списание за дизајн
Списание за дизајн
Домашна Градина

Oasis

Домашна Градина Градина околу историската вила во центарот на градот. Долга и тесна парцела со висински разлики од 7м. Областа беше поделена на 3 нивоа. Најниската предна градина ги комбинира барањата на конзерваторот и модерната градина. Втор степен: Градина за рекреација со две летниковци - на покривот на подземен базен и гаража. Трето ниво: Градина за деца Вудленд. Проектот имаше за цел да го одвлече вниманието од вревата на градот и да се сврти кон природата. Ова е причината зошто во градината има некои интересни одлики на вода, како што се скали за вода и waterидот на водата.

Име на проектот : Oasis, Име на дизајнерите : Agnieszka Hubeny-Zukowska, Име на клиентот : Agnieszka Hubeny-Zukowska Pracownia Sztuki Ogrodowej.

Oasis Домашна Градина

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн интервју на денот

Интервјуа со светски познати дизајнери.

Прочитајте ги најновите интервјуа и разговори за дизајн, креативност и иновации помеѓу дизајнерскиот новинар и светски познати дизајнери, уметници и архитекти. Погледнете ги најновите проекти за дизајн и наградуваните дизајни од познати дизајнери, уметници, архитекти и иноватори. Откријте нови сознанија за креативност, иновации, уметност, дизајн и архитектура. Дознајте за процесите на дизајнирање на одлични дизајнери.