Списание за дизајн
Списание за дизајн
Домашна Градина

Oasis

Домашна Градина Градина околу историската вила во центарот на градот. Долга и тесна парцела со висински разлики од 7м. Областа беше поделена на 3 нивоа. Најниската предна градина ги комбинира барањата на конзерваторот и модерната градина. Втор степен: Градина за рекреација со две летниковци - на покривот на подземен базен и гаража. Трето ниво: Градина за деца Вудленд. Проектот имаше за цел да го одвлече вниманието од вревата на градот и да се сврти кон природата. Ова е причината зошто во градината има некои интересни одлики на вода, како што се скали за вода и waterидот на водата.

Име на проектот : Oasis, Име на дизајнерите : Agnieszka Hubeny-Zukowska, Име на клиентот : Agnieszka Hubeny-Zukowska Pracownia Sztuki Ogrodowej.

Oasis Домашна Градина

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.