Списание за дизајн
Списание за дизајн
Домашна Градина

Oasis

Домашна Градина Градина околу историската вила во центарот на градот. Долга и тесна парцела со висински разлики од 7м. Областа беше поделена на 3 нивоа. Најниската предна градина ги комбинира барањата на конзерваторот и модерната градина. Втор степен: Градина за рекреација со две летниковци - на покривот на подземен базен и гаража. Трето ниво: Градина за деца Вудленд. Проектот имаше за цел да го одвлече вниманието од вревата на градот и да се сврти кон природата. Ова е причината зошто во градината има некои интересни одлики на вода, како што се скали за вода и waterидот на водата.

Име на проектот : Oasis, Име на дизајнерите : Agnieszka Hubeny-Zukowska, Име на клиентот : Agnieszka Hubeny-Zukowska Pracownia Sztuki Ogrodowej.

Oasis Домашна Градина

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн тим на денот

Најголемите тимови за дизајн во светот.

Понекогаш ви треба многу голем тим на талентирани дизајнери за да дојдете до навистина одлични дизајни. Секојдневно, ние располагаме со различен тим за наградуван иновативен и креативен дизајн. Истражете и откријте оригинална и креативна архитектура, добар дизајн, мода, графички дизајн и проекти за дизајн стратегија од дизајнерски тимови ширум светот. Инспирирајте се од оригиналните дела на дизајнерите на големите мајстори.