Списание за дизајн
Списание за дизајн
Ламба

Lunipse

Ламба „Лунипс“ е збир на таванска трпезариска ламба направена од стакло и ултра изгребана челик завиткана на неа инспирирана од феноменот на лунарно затемнување заради рефракцијата на сончевата светлина од атмосферата на Земјата во конусот на сенките. Целта е да се донесе светлината на месечината и презентација на лунарното затемнување во атмосферата на домот. Перформансите и естетската убавина се здружуваат и исто така прават емоционална врска помеѓу „Лунипс“ и корисникот, поширока светлина и подобра дифузија и осветлување. Овие привлечни абажури со челична обвивка даваат чувство за модерност.

Име на проектот : Lunipse, Име на дизајнерите : Nima Bavardi, Име на клиентот : Nima Bvi Design.

Lunipse Ламба

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.