Списание за дизајн
Списание за дизајн
Изложбен Дизајн

AS & Palitra

Изложбен Дизајн Основната цел на штандот АС & ПАЛИТРА е презентирање на тапетите за производи на компанијата како елемент за внатрешна декорација на изложбата MosBuild 2016. Доминантен елемент на естетскиот концепт на штандот е пергола. Краевите на кровните греди поставени надвор од штандот и ја прават илузијата на трансформација внатрешноста кон надворешноста. Просторот на штандот организиран од лакови и греди, фрагменти од wallsидови со позадина и создаваат ефект на отвореност.

Име на проектот : AS & Palitra, Име на дизајнерите : Viktor Bilak, Име на клиентот : EXPOLEVEL.

AS & Palitra Изложбен Дизајн

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.