Списание за дизајн
Списание за дизајн
Амбалажа Од Маслиново Масло

Ionia

Амбалажа Од Маслиново Масло Бидејќи античките Грци ја сликаа и дизајнираа секоја амфора (контејнер) со маслиново масло одделно, тие одлучија да го сторат тоа денес! Тие ја оживеаја и применија оваа древна уметност и традиција, во современо модерно производство каде што секое и секое од 2000-те произведени шишиња имаат различни дезени. Секое шише е дизајнирано индивидуално. Тоа е единствен линеарен дизајн, инспириран од антички грчки обрасци со модерен шмек што го слави гроздоберото наследство од маслиново масло. Не е маѓепсан круг; тоа е права креативна линија во развој. Секоја производна линија создава 2000 различни дизајни.

Име на проектот : Ionia, Име на дизајнерите : Antonia Skaraki, Име на клиентот : NUTRIA.

Ionia Амбалажа Од Маслиново Масло

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.