Списание за дизајн
Списание за дизајн
Преклопен Стол

Flipp

Преклопен Стол Инспириран од проток на движење и функционалност, Флип Чаир собира заедно минимализам и удобност во погледот привлечен дизајн. Столот има за цел да обезбеди практично, како и карактеристично решение за седење за модерни ентериери. Дизајнот има правоаголна подлога, три нозе и седиште што лесно се фрла во и надвор, по потреба. Лесен, како и лесен за чување и движење благодарение на преклопната конструкција, столчето е совршено за секојдневна употреба или како дополнително седење кога пријателите доаѓаат на посета.

Име на проектот : Flipp, Име на дизајнерите : Mhd Al Sidawi, Име на клиентот : Mhd Al Sidawi.

Flipp Преклопен Стол

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.