Списание за дизајн
Списание за дизајн
Венчаница

Cocodd

Венчаница Совршен фустан е удобен, функционален, дефинитивно убав и оригинален. Кокод ги има сите овие карактеристики. Направено е со помош на лента на водоводџија на Тефлон, капчиња за да се направи обликуваниот фустан под колената и се работи со рака за да се создаде ефект на кревање во лентите за облекување, последниот дел од превезот и рабовите на здолништето. Ова подобрување може да се смета како иновативно крзно кое не само што е направено со употреба на нов материјал, туку е и пријателско за животните. Повторливиот превез има 4 варијации на употреба: на лицето, закопчен на рамената или назад во живот, или на брегот создавање воз.

Име на проектот : Cocodd, Име на дизајнерите : Ambra Castello, Име на клиентот : Ambra Castello.

Cocodd Венчаница

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.