Списание за дизајн
Списание за дизајн
Анализатор На Вода

OFi

Анализатор На Вода Со Офи, за „Интелигентен пловечки предмет“, далечинското управување со базенот станува ветре! Овој комплетен систем овозможува постојано следење на параметрите за вода, како и автоматско предупредување веднаш штом ќе се открие аномалија и да има пристап до совети за акциите за одржување што треба да се спроведат. За максимална удобност, апликацијата за Смартфон ви овозможува да ги консултирате сите податоци во секој момент. Офи е опремен со сонди кои постојано мерат неколку параметри: pH вредност, сол ... И нејзините 3 бои ЛЕР му овозможуваат на сопственикот да ја знае состојбата на неговиот базен на прв поглед.

Име на проектот : OFi , Име на дизајнерите : Frédéric Clermont, Име на клиентот : Asamgo.

OFi  Анализатор На Вода

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн легенда на денот

Легендарните дизајнери и нивните наградувани дела.

Легендите за дизајн се исклучително познати дизајнери кои го прават нашиот свет подобро место со своите добри дизајни. Откријте ги легендарните дизајнери и нивните иновативни дизајни на производи, оригинални уметнички дела, креативна архитектура, извонредни модни дизајни и стратегии за дизајнирање. Уживајте и истражете ги оригиналните дизајнерски дела на наградуваните дизајнери, уметници, архитекти, иноватори и брендови ширум светот. Инспирирајте се од креативни дизајни.