Списание за дизајн
Списание за дизајн
Свилен Фулард

Passion

Свилен Фулард „Страста“ е еден од предметите „Со почит“. Убаво преклопете ја свилата марама на џебен плоштад или поставете ја како уметнички дела и направете ја да трае цел живот. Тоа е како игра - секој предмет има повеќе од една функција. „Со почит“ отелотворуваат нежна корелација помеѓу старите занаети и модерните објекти за дизајн. Секој дизајн е уникатно уметничко дело и раскажува различна приказна. Замислете место каде што секој мал детал раскажува приказна, каде квалитетот е вредност на животот, а најголем луксуз е вистинито за себе. Ова е местото каде што „Со почит“ ве исполнуваат. Нека уметноста те запознае и остари со тебе!

Име на проектот : Passion, Име на дизајнерите : Milena Grigaitiene, Име на клиентот : Regards.

Passion Свилен Фулард

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.