Списание за дизајн
Списание за дизајн
Пакување Со Бонбони

5 Principles

Пакување Со Бонбони 5-те принципи серија на смешно и невообичаено пакување со бонбони со пресврт. Потекнува од самата модерна поп култура, главно, интернет поп културата и мемите на Интернет. Секој дизајн на пакувања вклучува едноставен препознатлив карактер, луѓето можат да се однесуваат на (Мускулниот човек, мачката, theубовниците и така натаму) и серија од 5 кратки инспиративни или смешни цитати за него (оттука и името - 5 принципи). Многу цитати, исто така, имаат некои поп-културни референци во нив. Едноставно е во производство, но визуелно уникатно пакување и лесно може да се прошири како серија

Име на проектот : 5 Principles, Име на дизајнерите : Anton Shlyonkin, Име на клиентот : Tasty Help.

5 Principles Пакување Со Бонбони

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.