Списание за дизајн
Списание за дизајн
Кафе

Hunters Roots

Кафе Како одговор на краткиот за модерна, чиста естетика, беше создаден ентериер инспириран од дрвени овошни гајби користени во апстрактна форма. Гајбите ги исполнуваат просторите, создавајќи имперсивна, скоро пештерска-како скулпторска форма, но сепак, која се произведува од едноставни и директно геометриски форми. Резултатот е чисто и контролирано просторно искуство. Умен дизајн исто така го зголемува ограничениот простор со претворање на практични тела во декоративни карактеристики. Светлата, шкафовите и полиците придонесуваат за концептот на дизајн и скулптурното визуелно.

Име на проектот : Hunters Roots, Име на дизајнерите : Kei Kitayama, Име на клиентот : Hunters' Roots.

Hunters Roots Кафе

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.