Списание за дизајн
Списание за дизајн
Ресторан

George

Ресторан Концептот на Georgeорџ е & nbsp; & nbsp; јадење дизајниран заедно со сеќавањата на клиентот. & Quot; Тоа е место каде што случајно може да уживаме во секојдневните настани, како забави за јадење и пиење, негувајќи ја американската култура и историја на модерната архитектура кога клиентот живеел во ујорк. Затоа, ресторан, како целина, е изграден по имиџ на ресторан за наследство во Newујорк, дополнителни згради направени малку по малку, покажувајќи чувство за историска позадина. Ова е да се вклучи концептот споменат погоре и успеавме да го максимизираме потенцијалот на оваа зграда.

Име на проектот : George, Име на дизајнерите : Aiji Inoue, Име на клиентот : Doyle Collection.

George Ресторан

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.