Списание за дизајн
Списание за дизајн
Историското Реновирање На Градби

BrickYard33

Историското Реновирање На Градби Во Тајван, иако има некои такви случаи на историско реновирање на градби, но има историско значење, претходно е затворено место, сега е отворено пред сите. Можете да вечераме тука, да прошетате овде, да изведувате овде, да уживате во сценографијата, да слушате музика овде, да правите предавања, свадба, па дури и само завршената презентација на автомобили на БМВ и АУДИ, со многу функции. Овде можете да најдете сеќавања на стари лица, исто така, може да биде помладата генерација за создавање спомени.

Име на проектот : BrickYard33, Име на дизајнерите : Chien Hwa Huang, Име на клиентот : HC Space Design.

BrickYard33 Историското Реновирање На Градби

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.