Списание за дизајн
Списание за дизајн
Килим

feltstone rug

Килим Тепих со камења што се чувствува со камења дава оптичка илузија на вистински камења. Употребата на различен вид волна го надополнуваат изгледот и чувството на килимот. Камените се различни едни од други по големина, боја и високи - површината изгледа како во природата. Некои од нив имаат ефект на мов. Секоја камче има јадро од пена, опкружено со 100% волна. Врз основа на ова меко јадро, секоја карпа се притиска под притисок. Поддршката на килимот е про transparentирен мат. Камените се шијат заедно и со мат.

Име на проектот : feltstone rug, Име на дизајнерите : Martina Schuhmann, Име на клиентот : Flussdesign Martina Schuhmann GmbH.

feltstone rug Килим

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.