Списание за дизајн
Списание за дизајн
Мијалник За Бања

Morph

Мијалник За Бања Морф е уникатен дизајн во областа на мебел за бања. Главната идеја беше да се внесе природната форма во секојдневниот градски живот. Мијалник има форма на лотос кога на неа паѓа вода. Обликот на мијалник е асиметричен на сите начини. Тоа е многу модерно. Ова миење садови е направено од полиестерска смола и некои дополнителни адитиви со цел да се добие одредена структура и текстура на материјалот. Овој материјал е многу тешко да се оштети и е отпорен на хемикалии и гребнатини.

Име на проектот : Morph, Име на дизајнерите : Dimitrije Davidovic, Име на клиентот : Dimitrije Davidovic.

Morph Мијалник За Бања

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.