Списание за дизајн
Списание за дизајн
Фотографиите За Насловната Страница На Списанијата

TimeFlies

Фотографиите За Насловната Страница На Списанијата Главната идеја беше да се истакне од масата на традиционални списанија за клиенти. Прво на сите, со помош на необичен капак. Предната корица на магазинот „TimeFlies“ за авиокомпанијата „Нордика“ се одликува со современ естонски дизајн, а насловот на списанието на насловната страна на секое издание е ракопис од авторот на претставеното дело. Современиот и минималистички дизајн на списанието опфаќа пренесува без дополнителни зборови креативност на новата авиокомпанија, привлечност на естонската природа и успех на младите естонски дизајнери.

Име на проектот : TimeFlies, Име на дизајнерите : Sergei Didyk, Име на клиентот : Nordica.

TimeFlies Фотографиите За Насловната Страница На Списанијата

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.