Списание за дизајн
Списание за дизајн
Семејната Резиденција

Sleeve House

Семејната Резиденција Овој вистински уникатен дом беше дизајниран од истакна архитектот и научник Адам Дејм и неодамна го освои второто место на натпреварот Американско-архитекти „US Building of the Year“. Домот со 3-BR / 2,5 бањи се наоѓа на отворени, тркалачки ливади, во амбиент што овозможува приватност, како и драматични долини и планински погледи. Колку и да е енигматично колку што е практично, структурата е замислена дијаграмско како два тома што се вклопуваат во ракав. Одржливата изворирана јаглена фасада од дрво му дава на куќата груба, исушена текстура, современо реинтепретирање на стари штала во долината Хадсон.

Име на проектот : Sleeve House, Име на дизајнерите : Adam Dayem, Име на клиентот : actual / office.

Sleeve House Семејната Резиденција

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.