Списание за дизајн
Списание за дизајн
Бар

PJB Nishiazabu

Бар Челикот и камењата се користат за материјали за да се изразат високо софистицирани методи, како што се употреба на хоризонтали и вертикали свесно и обезбедување на фини резби. Обезбедувавме висококвалитетно дрво, кожа и ткаенина, честопати ги користевме таму каде што клиентите би можеле да достигнат. Зачудениот wallид покриен со огледала и случајно поставените табли на полиците на огледалата, сите имаат ефективни техники за да го максимизираат малиот простор. Лустери кои се чини дека лебдат во воздух и полици за табли за шанкот Бар ќе ја зголемат извонредната атмосфера.

Име на проектот : PJB Nishiazabu, Име на дизајнерите : Aiji Inoue, Име на клиентот : PJB Nishiazabu.

PJB Nishiazabu Бар

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.