Списание за дизајн
Списание за дизајн
Каталогот На Производи

Kalitva

Каталогот На Производи Каталогот е создаден за руски производител на прибор за готвење. Како резултат на детално запознавање и компаративна анализа на сите колекции, беа избрани најпогодни зачини, билки и зеленчук, кои го надополнија дизајнот на каталогот и ги потенцираа предностите на секоја колекција. Главната корица на каталогот направена со сечење во форма на тава, преку која се прикажува бојата фотографија на колекцијата. Рачките на тавата за пржење и садовите на втората обвивка се лакирани со лак со мек допир, имитирајќи ја вистинската покриеност на овие рачки.

Име на проектот : Kalitva, Име на дизајнерите : Lana Raizen, Име на клиентот : Kalitva.

Kalitva Каталогот На Производи

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.