Списание за дизајн
Списание за дизајн
Куќа За Спомени

Memory Transmitting

Куќа За Спомени Оваа куќа ги пренесува сликите на домот со дрвени греди и влечканиот оџак од бели тули. Светлината оди од просторите на бели тули околу куќата, создавајќи посебна атмосфера за клиентот. Дизајнерот користи неколку методи за да ги реши ограничувањата на оваа зграда за клима уредите и просторите за складирање. Исто така, спојте ги материјалите со меморијата на клиентот и презентирајте пријатна и елегантна естетика низ структурата, поврзувајќи го уникатниот стил на оваа куќа.

Име на проектот : Memory Transmitting, Име на дизајнерите : Tienyu Wu, Име на клиентот : TYarchistudio.

Memory Transmitting Куќа За Спомени

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.