Списание за дизајн
Списание за дизајн
Станбена Куќа Внатрешен Дизајн

Urban Twilight

Станбена Куќа Внатрешен Дизајн Просторот е полн со дизајнерско богатство, во однос на материјалите и деталите што се применуваат во проектот. Планот на овој стан е тенок З форма, кој го карактеризира просторот, но исто така претставува и предизвик за создавање широко и дарежливо просторно чувство за станарите. Дизајнерот не обезбеди wallsидови за намалување на континуитетот на отворениот простор. Со оваа операција, ентериерот ја добива природната сончева светлина, што ја осветлува просторијата за правење амбиент и го прави просторот удобен и широк. Занаетчиството го детализира и просторот со убави допири. Металните и природните материјали го обликуваат составот на дизајнот.

Име на проектот : Urban Twilight, Име на дизајнерите : LiChun Chang, Име на клиентот : CLUSTER & Associates.

Urban Twilight Станбена Куќа Внатрешен Дизајн

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.