Списание за дизајн
Списание за дизајн
Мултифункционална Гитара

Black Hole

Мултифункционална Гитара Црната дупка е мултифункционална гитара базирана на стилови на хард рок и метал музика. Обликот на каросеријата им дава удобност на гитарите. Тој е опремен со течен кристален дисплеј на fretboard за да генерира визуелни ефекти и програми за учење. Знаците на Брејл зад вратот на гитарата, можат да им помогнат на луѓето кои се слепи или имаат слаб вид да свират гитара.

Име на проектот : Black Hole, Име на дизајнерите : Pouladvar, Име на клиентот : Pouladvar Design Group.

Black Hole Мултифункционална Гитара

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.