Списание за дизајн
Списание за дизајн
Приватна Куќа

The Cube

Приватна Куќа Да се создаде квалитетно животно искуство и да се редефинира сликата на станбена зграда во Кувајт додека се одржуваат климатските потреби и потребите за приватност диктирани од арапската култура, беа главните предизвици со кои се соочува дизајнерот. Cube House е зграда од четири приказни од бетон / челик, базирана на додавање и одземање во коцка, создавајќи динамично искуство помеѓу внатрешните и надворешните простори за да уживате во природната светлина и погледот на пределот во текот на целата година.

Име на проектот : The Cube, Име на дизајнерите : Ahmed Habib, Име на клиентот : Lines.

The Cube Приватна Куќа

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.