Списание за дизајн
Списание за дизајн
Приватна Куќа

The Cube

Приватна Куќа Да се создаде квалитетно животно искуство и да се редефинира сликата на станбена зграда во Кувајт додека се одржуваат климатските потреби и потребите за приватност диктирани од арапската култура, беа главните предизвици со кои се соочува дизајнерот. Cube House е зграда од четири приказни од бетон / челик, базирана на додавање и одземање во коцка, создавајќи динамично искуство помеѓу внатрешните и надворешните простори за да уживате во природната светлина и погледот на пределот во текот на целата година.

Име на проектот : The Cube, Име на дизајнерите : Ahmed Habib, Име на клиентот : Lines.

The Cube Приватна Куќа

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајнер на денот

Најдобри светски дизајнери, уметници и архитекти.

Добриот дизајн заслужува големо признание. Секојдневно, задоволни сме да прикажеме неверојатни дизајнери кои создаваат оригинални и иновативни дизајни, неверојатна архитектура, стилска мода и креативни графики. Денес ви претставуваме еден од најголемите светски дизајнери. Изберете го наградуваниот портфолио на дизајн денес и добијте ја вашата дневна инспирација за дизајн.