Списание за дизајн
Списание за дизајн
Сад

Goccia

Сад Гокија е сад што го украсува домот со меки форми и топли бели светла. Тоа е модерно домашно огниште, точка за состаноци за среќен час со пријателите во градината или масата за кафе да прочитате книга во дневната соба. Тоа е збир на керамички контејнери погодни за да го содржат топлото зимско ќебе, како и сезонско овошје или свежо лето шише за пијалоци потопено во мраз. Контејнерите висат од таванот со јаже и може да се постават на саканата висина. Тие се изработени во 3 големини, од кои најголемиот може да се заврши со цврст дабов врв.

Име на проектот : Goccia, Име на дизајнерите : Giuliano Ricciardi, Име на клиентот : d-Lab studio di Giuliano Ricciardi.

Goccia Сад

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.