Списание за дизајн
Списание за дизајн
Брендирање

1869 Principe Real

Брендирање 1869 година Принсипе Реал е Ноќевање со појадок сместен во најмодерното место во Лисабон - Принсипе Реал. Мадона само купи куќа во оваа населба. Овој B&B се наоѓа во стара палата од 1869 година, чувајќи го стариот шарм измешан со современи ентериери, давајќи му луксузен изглед и чувство. Ова брендирање беше потребно да ги вметне овие вредности во своето лого и апликации за брендови за да ја рефлектира филозофијата на ова уникатно сместување. Резултира со лого што мешавина од класичен фонт, потсетувајќи ги старите броеви на вратите, со модерна типографија и детали за стилизирана икона за кревети во L of Real.

Име на проектот : 1869 Principe Real, Име на дизајнерите : João Loureiro, Име на клиентот : João Loureiro.

1869 Principe Real Брендирање

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.