Списание за дизајн
Списание за дизајн
Дигиталните Рецепти На Социјалните Медиуми

DIY Spice Blends by Chef Heidi

Дигиталните Рецепти На Социјалните Медиуми Unilever Food Solutions го задолжи жителот готвач Хајди Хекман (регионален готвач за купувачи, Кејптаун) да создаде 11 уникатни рецепти за мешавини на зачини користејќи го опсегот на зачини Робертсон. Како дел од кампањата „Наше патување, твоето откритие“, идејата беше да се создадат уникатни слики и дизајни користејќи ги овие состојки за забавна кампања на „Фејсбук“. Секоја недела уникатниот „Спајс мешавини“ на готвачот Хајди беше објавен како „Методи за порано“ на „Фејсбук платно“. Секој од овие рецепти е исто така достапен за преземање на iPad на веб-страницата UFS.com.

Име на проектот : DIY Spice Blends by Chef Heidi, Име на дизајнерите : Lize-Marie Swan, Име на клиентот : Unilever Food Solutions.

DIY Spice Blends by Chef Heidi Дигиталните Рецепти На Социјалните Медиуми

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.