Списание за дизајн
Списание за дизајн
Продажен Центар

Xi’an Legend Chanba Willow Shores

Продажен Центар Дизајнот го комбинира североисточниот народ со нежноста и благодатта на Југ со цел да се остави живот полн со инклузивно. Паметниот дизајн и компактниот распоред ја прошируваат внатрешната архитектура. Дизајнерот користи едноставни и меѓународни вештини за дизајн со чисти елементи и обични материјали, што го прават просторот природен, лежерен и уникатен. Дизајнот е продажен центар со 600 квадратни метри, има за цел да дизајнира модерен центар за продажба на ориентални вокации, правејќи го срцето на жителот тивко и да го исфрли надвор бучно. Чувајте бавно и уживајте во животот во убавината.

Име на проектот : Xi’an Legend Chanba Willow Shores, Име на дизајнерите : HCD IMPRESS, Име на клиентот : LEGEND.

Xi’an Legend Chanba Willow Shores Продажен Центар

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.