Списание за дизајн
Списание за дизајн
Дизајн

AEcht Nuernberger Kellerbier

Дизајн Во средновековно време, локалните пиварници им дозволувале на пивото да старее во над 600 години подруми подредени карпи под замокот Нирнберг. Почитувајќи ја оваа историја, пакувањето на „АЕхт Нурнбергер Келербиер“ носи автентичен изглед во минатото. Етикетата за пиво покажува рачен цртеж на замокот кој седи на карпи и дрвено буре во подрумот, врамени со фонтови од типот на гроздобер. Етикетата за запечатување со трговската марка на компанијата "Свети Маврициус" и круната плута во боја на бакар ја пренесува занаетчиството и довербата.

Име на проектот : AEcht Nuernberger Kellerbier, Име на дизајнерите : Bloom advertising agency, Име на клиентот : Bloom GmbH Nürnberg.

AEcht Nuernberger Kellerbier Дизајн

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.