Списание за дизајн
Списание за дизајн
Станбена Куќа

Soulful

Станбена Куќа Целиот простор се заснова на смиреност. Сите бои во позадина се светло, сиво, бело, итн. Со цел да се балансира просторот, во просторот се појавуваат некои многу заситени бои и некои слоевити текстури, како што се длабоко црвено, како перници со уникатни отпечатоци, како што се некои текстурирани метални украси . Тие стануваат прекрасни бои во фоајето, истовремено додавајќи и соодветна топлина во просторот.

Име на проектот : Soulful , Име на дизајнерите : Sha Lu, Име на клиентот : MULU .

Soulful  Станбена Куќа

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.