Списание за дизајн
Списание за дизајн
Куфер За Одржливост

Rhita

Куфер За Одржливост Монтажа и расклопување дизајнирани за причина за одржливост. Со дизајниран иновативен систем на структура на шарки, 70% од деловите се намалени, нема лепак или занитвам за фиксирање, нема шиење на внатрешната обвивка, што го олеснува поправањето, а намалената 33% од обемот на товар, за на крај, да се прошири куферот животен циклус. Сите делови може да се набават поединечно, за прилагодување на сопствен куфер или замена на делови, без куфер за враќање во центарот за поправка, заштедува време и намалување на испораката на јаглеродот.

Име на проектот : Rhita, Име на дизајнерите : ChungSheng Chen, Име на клиентот : Tainan University of Technology/Product Design Deparment.

Rhita Куфер За Одржливост

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.