Списание за дизајн
Списание за дизајн
Изложбата На Патиштата

Boom

Изложбата На Патиштата Ова е проект за изложба за изложба на трендовски моден моден бренд во Кина. Темата на овој патоказ го потенцира потенцијалот на младите да го стилизираат сопствениот имиџ и го симболизира експлозивниот шум што го постави овој памет во јавноста. Зигзаг формата се користеше како главен визуелен елемент, но со различни конфигурации кога се применуваше во штандовите во различни градови. Структурата на изложбените штандови беа „комплет-делови“ префабрикувани во фабрика и инсталирани на лице место. Некои делови можат повторно да се користат или повторно да се конфигурираат за да формираат нов дизајн на штанд за следната станица на патот.

Име на проектот : Boom, Име на дизајнерите : Lam Wai Ming, Име на клиентот : PMTD Ltd..

Boom Изложбата На Патиштата

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.