Списание за дизајн
Списание за дизајн
Керамиката

inci

Керамиката Огледало на Елеганција; Инци ја отсликува убавината на бисер со црно-бели опции и е вистинскиот избор за оние кои сакаат да ја одразуваат благородноста и елеганцијата на просторите. Инци линии се произведуваат во големини 30 x 80 см и ја носат белата и црната подготвеност до местата за живеење. Произведено со употреба на технологија за дигитално печатење, тродимензионален дизајн.

Име на проектот : inci, Име на дизајнерите : Bien Seramik Design Team, Име на клиентот : BİEN SERAMİK SAN.VE TİC.A.Ş..

inci Керамиката

Овој исклучителен дизајн е добитник на наградата за платина за дизајн во натпревар за играчки, игри и производи за хоби. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајнери на платинести наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајнирање игри, игри и хоби.

Дизајн интервју на денот

Интервјуа со светски познати дизајнери.

Прочитајте ги најновите интервјуа и разговори за дизајн, креативност и иновации помеѓу дизајнерскиот новинар и светски познати дизајнери, уметници и архитекти. Погледнете ги најновите проекти за дизајн и наградуваните дизајни од познати дизајнери, уметници, архитекти и иноватори. Откријте нови сознанија за креативност, иновации, уметност, дизајн и архитектура. Дознајте за процесите на дизајнирање на одлични дизајнери.