Списание за дизајн
Списание за дизајн
Порака Картичка

Standing Message Card “Post Animal”

Порака Картичка Оставете ги комплетите занаетчиски за хартија за животни да ги достават вашите важни пораки. Испратете ја вашата порака во телото, а потоа испратете ја заедно со другите делови во пликот. Ова е забавна картичка за пораки што примателот може да ја собере заедно и да ја прикаже. Се одликува со шест различни животни: патка, свиња, зебра, пингвин, жирафа и ирваси. Lifeивот со Дизајн: Квалитетните дизајни имаат моќ да го модифицираат просторот и да ги трансформираат главите на неговите корисници. Тие нудат удобност при гледање, држење и употреба. Подобрени се со леснотија и елемент на изненадување, збогатувајќи простор.

Име на проектот : Standing Message Card “Post Animal”, Име на дизајнерите : Katsumi Tamura, Име на клиентот : good morning inc..

Standing Message Card “Post Animal” Порака Картичка

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.