Списание за дизајн
Списание за дизајн
Стол

loop-сhair

Стол Идејата за оваа столица ми дојде кога видов јамка од исекот на правоаголник, која е заоблена за да ги формира рацете. Металните делови се поврзани со завртки со дрвените нозе, а задниот и седиштето на столот е направено од про transparentирна пластика. Поврзувањето на овие три различни материјали дава илузија на леснотија.

Име на проектот : loop-сhair , Име на дизајнерите : Viktor Kovtun, Име на клиентот : Xo-Xo-L design.

loop-сhair  Стол

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.