Списание за дизајн
Списание за дизајн
Комодата

dog-commode

Комодата Овој комод е сличен на надворешно од куче. Многу е радосно, но, во исто време, е многу функционално. Тринаесет кутии со различна големина се наоѓаат во овој комод. Овој комод се состои од три одделни делови, кои се поврзани заедно за да формираат една единствена работа. Оригиналните нозе даваат илузија на стоечко куче.

Име на проектот : dog-commode, Име на дизајнерите : Viktor Kovtun, Име на клиентот : Xo-Xo-L design.

dog-commode Комодата

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.