Списание за дизајн
Списание за дизајн
Градите На Фиоката

Chilim

Градите На Фиоката „Чилим од Мирко Ди Матео“ е линија за мебел создадена со ретурминирани стари гроздобери 80 години од Босна. Овие оригинални парчиња мебел се уникатни (секое парче е различно), еколошко (направено со рециклирани гроздобер килими) и општествено одговорни (зачувајте ја традицијата на старите ткајачи). Комбинирајќи ги килимите со „металниот хардвер за летање“ (како рамки), создадовме неуништливи парчиња што ќе ги зачуваат инаку изгубените гроздобер килими практично засекогаш како функционални елементи за прикажување во нашите домови.

Име на проектот : Chilim, Име на дизајнерите : Matteo Mirko Cetinski, Име на клиентот : Mirko Di Matteo Designs.

Chilim Градите На Фиоката

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.