Списание за дизајн
Списание за дизајн
Накит-Обетки

Eclipse Hoop Earrings

Накит-Обетки Постои еден феномен што постојано го уапси нашето однесување, запирајќи нè мртви во нашите патеки. Астролошкиот феномен на сончево затемнување ги заинтригирал луѓето уште од најраните времиња на човештвото. Од ненадејното затемнување на небото и исцрпувањето од Сонцето фрли долга сенка на страв, сомнеж и чудо на имагинациите Зачудесната природа на сончевите затемнувања остава траен впечаток кај сите нас. Обетките од обрачот за затемнување од дијамант од бело злато од 18 килограми беа инспирирани од затемнувањето на Сонцето во 2012 година. Дизајнот се обидува да ја долови мистериозната природа и убавина на сонцето и месечината.

Име на проектот : Eclipse Hoop Earrings, Име на дизајнерите : Takayas Mizuno, Име на клиентот : Takayas Custom Jewelry .

Eclipse Hoop Earrings Накит-Обетки

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.